Новости публикуются на языке оригинала

Як зазначила ДФС у листі від 01.08.2016 р. № 26072/7/99-99-18-02-02-17, знижені ставки акцизного податку НЕ застосовуються якщо легкові автомобілі мають походження з країни, визнаної державою-окупантом та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) і/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України.

Документами, що підтверджують країну походження товару, є (ст. 43 МКУ):

  • сертифікат про походження товару;
  • засвідчена декларація про походження товару;
  • декларація про походження товару;
  • сертифікат про регіональне найменування товару.

Водночас ДФС зазначила: до відомостей про походження транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України громадянами, може бути віднесений їх ідентифікаційний номер — VIN-код  (Vehicle Identification Number), інформація про який зазначається в технічному паспорті на транспортний засіб.

 

VIN-код транспортного засобу — структуроване поєднання літеро-цифрових позначень, що надається виробником транспортному засобу з метою його ідентифікації.

Структура та зміст VIN-коду визначаються міжнародним стандартом ISO 3779-1983, гармонізованим із державним стандартом України ДСТУ 3524-97 обов'язкового застосування в Україні.

Зазвичай структура VIN-коду складається із 17 символів, перші 3 символи з яких визначають географічну зону, країну-виробника та виробника автотранспортного засобу, а 11-й символ містить інформацію про місце складання транспортного засобу.

Проте, чи достатьно буде лише VIN-коду для застосування пільгових ставок, чи ж потрібно буде все-таки мати документ про походження, передбачений у ст. 43 МКУ, наразі невідомо. Лист на це питання прямої відповіді, на жаль, не надає.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»