З 20.12.2019 набрала чинності частина змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Мінфіну України від 20.10.2015 р. № 897 (далі — Декларація). Причому зміни у формі додатка РІ до декларації набрали чинності з 01.01.2020. Йдеться про зміни, затверджені наказом Мінфіну від 14.11.2019 р. № 481. Водночас уперше звітувати за оновленою формою Декларації податківці рекомендують уже за результатами 2019 року. Це стосується й змін у додатку РІ. Огляд зазначених оновлень ми підготували в публікації «Оновлена форма декларації з податку на прибуток»

Додаток РІ складають для роз’яснення рядка 03 РІ Декларації «Різниці, які виникають відповідно до Податкового кодексу України (+/–)».

Цей додаток складається з однієї величезної таблиці, яка має 2 головні колонки (різниці, на які збільшується фінансовий результат, і різниці, на які він зменшується) та 4 розділи:

1. Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів.

2. Різниці, що виникають при формуванні забезпечень (резервів).

3. Різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій.

4. Інші різниці.

Розгляньмо перелічені різниці детальніше.

Різниці, які виникають під час нарахування амортизації необоротних активів

Питання розрахунку таких різниць урегульовано ст. 138 ПКУ. Пропонуємо ознайомитися з тонкощами відображення їх у додатку РІ.