Онлайн-конференции

  • slidebg
    «Интерактивная бухгалтерия» — мы ПЕРВЫЕ со свежими изменениями!
    ежедневная газета, база аналитических материалов, нормативные документы,
    полезные функции для бухгалтеров и руководителей
    .
240 грн
за 1 месяц

Тема конференції - Оподаткування доходів фізичних осіб. Податкова соціальна пільга та заповнення податкового розрахунку за ф. № 1ДФ

Дата та час проведення - 24 травня 2013 року з 11.00 до 12.00

Податок на доходи фізичних осіб є однією з основних статей податкових надходжень в Україні. Його частка у зведеному бюджеті України наближена до податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств і має стійку тенденцію до зростання. Він є одним із бюджетоутворюючих чинників формування державного та місцевого бюджетів. Податок на доходи фізичних осіб виконує роль соціального регулятора, оскільки стосується кожного члена суспільства.
З 1 січня 2013 року відбулася низка змін в оподаткуванні доходів громадян від операцій із металобрухтом, сільськогосподарською продукцією та при продажу (обміні) рухомого майна тощо. Саме тому з податком на доходи фізичних осіб пов’язано багато запитань як у платників податків, які виступають у ролі податкових агентів, так і в самих громадян, які отримують доходи як фізичні особи. Сподіваюся, що взаємне спілкування допоможе розібратися в нюансах обкладення таким податком, у правильному застосуванні пільг та в безпомилковому формуванні звітності із вказаного вище податку.

Відповідатиме на запитання платників податків перший заступник голови ДПС у Вінницькій області Володимир Ліщенко

Відповіді на запитання ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЙ доступні у тарифних планах «Стандарт» та «Преміум»
Для отримання доступу оберіть тариф та передплатіть

Вы также можете оформить подписку позвонив по телефону (044) 392 3202 или info@interbuh.com.ua
 
 
 
 
Питання користувачів

Працівника звільнили, але не розрахували. Тепер ми йому повинні виплатити середню зарплату за весь час затримки. Чи необхідно утримувати з цієї суми ПДФО?

Софія Шеремет, Бухгалетр, ТОВ

Чи має право фізична особа за підсумками звітного податкового року на податкову знижку, якщо податковий агент утримав, але не перерахував податок на доходи фізичних осіб до бюджету?

Тетяна Сточевич, ФО

Підприємство оплачує курси англійської для своїх працівників. Це безпосередньо пов’язано з їх професійною діяльністю. Підкажіть, чи є це додатковим благом для працівників?

Аліна Р., ТОВ, бухгалтер

Поясніть будь ласка механізм перерахунку ПДФО, який проводиться за рік та під час звільнення. Чи є при цьому різниця?. Якщо ми виявимо під час перерахунку помилку, то чи маємо ми подавати уточнюючий розрахунок за формою № 1ДФ? Та чи буде при цьому застосовані штрафні санкції, які? У яких випадках штрафні санкції за результатами перерахунку застосовуватися не будуть?

Світлана Войтенко, Бухгалтер підприємства

Чи можна застосовувати податкову соціальну пільгу до доходів фізичної особи, отриманих за сумісництвом?

Наталія Омельяненко, ООО, бухгалтер

Працівниця з 01.01.2013 р. користувалася ПСП з податку на доходи фізосіб згідно з поданою заявою. У квітні 2013 року вона повідомила, що увесь цей час одержувала стипендію з бюджету. Що потрібно зробити працівниці й роботодавцеві для того, щоб виправити ситуацію, що склалася?

Роман Дрозд, бухгалтер

Працівник працює на 0,5 ставки (від мінімальної заробітної плати). Якщо йому виплачувати аванс, то доводиться утримувати ПДФО, хоча потім, за підсумком місяця, коли застосовується ПСП, виходить, що нічого утримувати не потрібно. Чи можна не утримувати ПДФО з авансу або його не виплачувати? Чи потрібно в цьому випадку надавати форму № 1ДФ?

Марина Стельмащук, ТОВ, головний бухгалтер

Працівник підприємства звільняється за переведенням на інше підприємство. При цьому сума грошової компенсації за невикористані дні щорічних відпусток за його бажанням перерахована на рахунок підприємства, на яке він переводиться. Чи потрібно підприємству, з якого працівник звільняється, утримувати ПДФО з такої компенсації? Та чи утримувати ПДФО підприємству, на яке працівник переведений, під час використання компенсації або відпустки замість неї?

Руслана Гарма, ПП, бухгалтер

У колективному договорі підприємства прописано, що раз на рік певним категоріям працівників надається спецодяг, а певним категоріям працівників — фірмовий одяг. Зношений одяг працівники не повертають. Чи обкладається вартість одягу ПДФО?

Жанна Мастюк, ТОВ, головний бухгалтер

Якщо працівника (бухгалтера) за рахунок роботодавця направлено на семінар по міжнародним стандартам фінзвітності у результаті чого він отримав сертифікат. Чи буде це допблагом для нього і чи слід у цьому випадку утримувати ПДФО?

Інга Левицька, бухгалтер ТОВ

У якому випадку надане працівникам житло не оподатковується ПДФО?

Тетяна Донниченко, бухгалтер

Суми витрат на відпускні враховуючи норми ПКУ (зокрема пп. 14.1.27, ст. 138 ПКУ) відображаються в момент створення резерву відпускних чи в момент його використання?

Ольга Недельська, провідний бухгалтер, ТОВ

Чи має податковий агент сплачувати штрафні санкції у разі подання уточнюючого розрахунку за формою № 1ДФ, якщо помилка призвела до переплати ПДФО? Які саме штрафи сплачуються.

Раїса Путовенко, ПП, бухгалтер

Як зазначити у формі № 1ДФ (у яких графах) нарахування та сплату штрафу та пені у разі надання до ДПСУ уточнюючого розрахунку?

Олександр Моторенко, ТОВ, головний бухгалтер

Чи мають право і матір і батько на ПСП на дітей одночасно, звісно якщо граничний розмір для застосування ПСП збільшують кратно кількості дітей тільки одному з них? Які документі мають подати на свої підприємства батьки?

Ніна Олексіенко, ТОВ "Нива-трейд", бухгалтер

Підприємство придбає як для своїх працівників так і для відвідувачів офісу воду, чай, каву, призначені для споживання. Чи буде вважатися це доходом і чи необхідно його оподатковувати?

Вікторія Островська, ПП, бухгалтер

Я чула, що якщо отримуєш кошти із бюджету, то не маєш права на застосування податкової соціальної пільги до доходів у вигляді заробітної плати. Я хочу уточнити: якщо я працюю на підприємстві та отримую щомісячну пенсію, чи маю я право на податкову соціальну пільгу до зарплати?

Людмила Іванова, приватна особа

Мною був переданий автомобіль іншій особі за генеральним дорученням. Чи буде це розцінюватись як продаж? Чи необхідно сплачувати податок?

Дмитро Коломийчук, приватна особа

Під час службового відрядження працівник користувався послугами маршрутного таксі, що підтверджено оригіналом квитка. Чи необхідно для відшкодування витрат надавати витяг з Державного реєстру про реєстрацію підприємцем та відповідно відображати дані виплати фізичній особі підприємцю за квиток в розрахунку ф.1-ДФ?

Ольга Фарнакова, бухгалтер ТОВ

Я маю трьох дітей віком до 18 років, але двоє із них проживають з дружиною від першого шлюбу. Чи маю я право скористатися податковою соціальною пільгою на трьох дітей до 18 років?

Владислав Пивоваров, приватна особа

Чи необхідно оподатковувати податком на доходи з фізичних осіб дитячі новорічні подарунки, придбані за рахунок коштів Фонду соцстраху та за якою ознакою вони відображаються в ф. 1-ДФ?

Софія Доценко, ПП, бухгалтер

Якщо я працюю на підприємстві на пів-ставки, чи маю я право на соціальну пільгу?

Марина Д., приватна особа

Я займаюся підприємницькою діяльністю та використовую в своїй господарській діяльності автомобіль, який планую продати. Як буде оподатковуватись дохід, отриманий від продажу автомобіля?

Сергій Васильєв, підприємець

Як правильно відобразити в податковому розрахунку за ф.1-ДФ орендну плату за земельний пай померлого орендодавця - фізичної особи, яка виплачується його спадкоємцям?

Ніна Литвинюк, приватний підприємець

Юридична особа подає податковий розрахунок за формою № 1ДФ у вигляді окремого витягу за відокремлений структурний підрозділ. Яку кількість працівників - загальну кількість працівників юридичної особи чи тільки відокремленого підрозділу слід проставити у клітинках „Працювало у штаті”?

Ірина Нікічук, Бухгалетр, ТОВ

Підприємство хоче надати допомогу неповнолітній дитині на лікування. Батьки дитини не є працівниками цього підприємства. Чи оподатковується така допомога ПДФО? Якщо так, то чий це буде дохід – дитини, обох батьків чи одного з батьків?

Іван Постойченко, головний бухгалтер. Київ

Хочу отримати податкову знижку за навчання у 2012 році. Які документи слід надати в податкову та у які терміни?

Олексій Кошарний, студент

Працівник у січні 2013 року отримав від підприємства - платника податку на прибуток фінансову допомогу ( позику) в сумі 15000 грн. для оплати навчання сина у навчальному закладі. У договорі було обумовлено, що позику видано строком на 1 рік та будь - яка компенсація за користування позиковими коштами працівником не надається. У травні 2013 року керівництвом підприємства прийнято рішення та укладено відповідну додаткову угоду про анулювання боргу працівника за отриманою позикою. Як відображається у податковому обліку підприємства така ситуація?

Олена Клименко, головний бухгалтер

Чи сплачується податок на доходи фізичних осіб при виплаті дивідендів засновникам ТОВ?

Катерина Гуменюк, ТОВ, бухгалтер